Wskazówki, jak zacząć stosować minimalizm w projektowaniu wnętrzMinimalizm to trend w projektowaniu, który podkreśla czyste linie i proste, niezagracone przestrzenie. Polega na usunięciu zbędnych elementów dekoracyjnych (dużych lub małych) i skupieniu się na tym, co istotne. Mówiąc prościej, usuwasz wszystko, czego nie potrzebujesz, aby uzyskać pożądany efekt. Minimalistyczny wystrój wnętrz to nie tylko posiadanie mniejszej ilości rzeczy, ale także zapewnienie, że te, które tam są, mają swój cel. Prostota jest kluczem, jeśli chodzi o stworzenie minimalistycznego wnętrza w Twoim domu. Tak więc, jeśli myślisz o nadaniu swojemu domowi minimalistycznej metamorfozy, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć!

Użyj jasnych kolorów i neutralnych tonów

Być może zauważyłeś, że wiele minimalistycznych domów ma ściany, które są albo białe, albo białe. To dlatego, że białe ściany tworzą poczucie czystości i sprawiają, że pokój wydaje się większy. Powinieneś używać jasnych kolorów i neutralnych tonów, które nie konkurują z innymi elementami wystroju ani ich nie przytłaczają. Na przykład, jeśli idziesz do minimalistycznej estetyki z czarną kanapą, nie byłoby sensu malować ściany na czarno, jak również. Zamiast tego możesz użyć bieli lub jasnego koloru, takiego jak szary lub jasnoniebieski. Wybierając kolory do minimalistycznego wystroju wnętrza, ważne jest, aby pamiętać o swoim stylu życia. Jeśli masz dzieci, które lubią biegać po domu, możesz rozważyć użycie ciemniejszych kolorów. Dzięki temu łatwiej będzie posprzątać bałagan, który mogą zrobić.

Monochrom

Innym sposobem na zastosowanie minimalistycznego designu w Twoim domu jest przejście na monochromatyczność. Oznacza to użycie jednego koloru w całym miejscu: od ścian po meble. Jest to świetna opcja, jeśli masz bardzo dużą otwartą przestrzeń i chcesz stworzyć wizualne zainteresowanie bez dodawania dodatkowych elementów do pokoju. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, gdy idziemy w stronę monochromu, jest zrównoważenie kolorów. Na przykład, jeśli pomalujesz wszystkie ściany na czarno, możesz to zrównoważyć jaśniejszą kolorową podłogą. Jeśli chcesz zastosować monochromatyczny design w swoim domu, możesz użyć tego samego odcienia koloru w całym pomieszczeniu lub nieco zróżnicować kolory, aby nie wyglądały jak przynależące do siebie.

 

Autor strony