Najprostszy sposób na udekorowanie salonu: Przewodnik krok po krokuJeśli Twój salon jest pierwszą rzeczą, którą goście widzą po wejściu do domu, to często jest to również pierwsza przestrzeń, o której goście myślą wychodząc. Innymi słowy: Pokój dzienny jest tym, co ludzie pamiętają o Twoim domu. Oznacza to, że projekt i styl tego wspólnego obszaru są niezwykle ważne - zwłaszcza jeśli regularnie przyjmujesz gości w swoim domu. Na szczęście dekorowanie salonu może być znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, z właściwą radą i wskazówkami, jak udekorować mały salon, możesz szybko przekształcić ten wspólny obszar w elegancki i relaksujący odwrót od chaosu codziennego życia.

Dekorowanie małego salonu: Kilka podstawowych zasad

Jeśli twój salon jest po mniejszej stronie, będziesz chciał być ostrożny podczas dekorowania. Na przykład, jeśli masz mały pokój dzienny, możesz chcieć uniknąć używania ciemnych kolorów. Ciemne kolory mogą sprawić, że mały pokój stanie się jeszcze mniejszy, ponieważ mają tendencję do pochłaniania światła. Zamiast tego użyj lżejszych kolorów, które będą odbijać światło, dzięki czemu Twój pokój będzie bardziej przestronny. W zależności od układu mebli, możesz chcieć uniknąć umieszczania zbyt wielu mebli w swoim salonie. Delikatne umieszczenie krzesła lub dwóch w pobliżu sofy lub narożnika, na przykład, może sprawić, że cała przestrzeń będzie bardziej elegancka i będzie się wszystko układać.

Welur króluje w salonach!

Jest często używany do mebli tapicerowanych ze względu na miękką teksturę, co sprawia, że jest idealny zarówno dla casualowych, jak i formalnych środowisk. Ponadto, tkanina ta może być barwiona w wielu różnych kolorach i wzorach, aby dopasować się do różnych estetyk projektowych.

Najczęstszym kolorem dla weluru jest szary, ale może być również czarny lub beżowy. Aksamit jest bardzo wygodny do siedzenia, ponieważ ma miękką, pluszową powierzchnię. Jest również bardzo trwały. Welur może być stosowanych na różnych meblach takich jak sofy z prostym oparciem i narożniki, loveseaty i krzesła. Narożnik welurowy występuje w wielu kolorach, w tym brązach, błękitach, szarościach, zieleniach, czerwieniach i żółciach oraz są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach.

 

Autor strony